Pages

Sunday, October 14, 2007

poľovačka

Večerná prechádzka, jasná obloha, síce chladné ale romantické počasie. Okolo jazera kráčam len ja a päť poľovníkov s brokovnicami v rukách. Ako lepšie sa dá stráviť nedeľný večer?

Môj kamarát Paľo ma dnes zavolal na lov kačiek. Niekoľko minút sme len čupeli v tráve, pokiaľ nám kolega poľovník nenahnal kačky na ranu. Síce rozprávam ako keby som strieľal aj ja no pozeranie sa mi bohate stačilo (nakoniec, veď nemám ani zbrojný pas). Prvý húf sme minuli. Avšak ďalšie pokusy už boli úspešnejšie. Skončili sme s približne šiestimi kačkami v rukách a ďalšími štyrmi v jazere.
Nemyslite si však, že to bolo len o zabíjaní a strieľaní. Celá poľovačka mala milú atmosféru umocnenú zborovým "Lovu zdar" na začiatok, gratulovaním strelcom a pasovaním poľovníkov, ktorým sa podarilo uloviť kačku prvý krát.
Myslím že poľovník zo mňa nebude (hlavne nie v červenej bunde a bielej čiapke), ale dnes sa mi podarilo bližšie zistiť, čo takáto vášeň obnáša a čo znamená pre samotných poľovníkov.

2 comments:

Palimir said...

To som rád, že to v tebe vyvolalo minimálne neutrálny postoj... Poľovačka a poľovníctvo zďaleka nieje o vraždení a zabíjaní, ale len málokto z tých čo takto rozprávajú sa o tom presvedčia na vlastné oči. A ozaaj díky, že si nás naavigoval s ďalekohľadom...
Máš u nás česttne členstvo ako navigátor dohľadávky na kačicu divú a samozrejme každý navigátor musí mať červenú bundu a bielu čiapku

shimon said...

samozrejme :)