Pages

Sunday, January 4, 2009

Viedeň


Tieto Vianoce som si až na pár dní príliš nneoddýchol. Hlavne kvôli kope roboty v škole a v práci a tiež na dome. Náplasťou na toto všetko bol výlet do Viedne s mojou priateľkou Zuzkou a sestrou Veronikou.


Nezačalo to príliš vábne. Na stanici v Bratislave sme sa snažili kúpiť lístky na vlak. Teta za okienkom bola úplne odporná a my sme len neveriacky krútili hlavami, ako sa môže niekto takto správať k zákazníkovi.

Do Viedne nás mal dopraviť peknučký vlak "City Shuttle". Cesta prebiehala úplne v poriadku až kým sa peknučký vlak približne desať km pred Viedňou nepokazil. Nakoniec sme na stanici predmestia Viedne stáli len čosi cez 10 minút, takže sa nič strašné nestalo.

Viedeň je v celku veľmi pekné mesto. Škoda že sme ju nezažili v snehu s vianočnou výzdobou a trhmi. Ale naozaj sa nie je na čo sťažovať. Asi dve hodiny sme sa motali po uliciach a parkoch okolo parlamentu, až sme dospeli k názoru, že najlepšie bude vyhľadať nejaké teplé miesto, ak nechceme umrieť, prípadne prísť o zmrznuté časti našich tiel :)

Vybrali sme si teda prírodovedné múzeum, a dobre sme spravili. Štyri hodiny sme sa prechádzali po tejto obrovskej budove. Stojí za to sa tam ísť pozrieť. Lístok nás troch stál 10,5 Eur. (2x študent a dieťa) Najviac nás a teda hlavne moju sestru zaujali mikroskopy, v ktorých sme si mohli sami pozrieť predpripravené exponáty.

Z múze sme sa ešte išli pozrieť na Stephansplatz a potom metrom na stanicu aby sme stihli spiatočný vlak.

Aj keď sme toho vlastne vo Viedni veľa nevideli, vyčerpal nás tento výlet dostatočne. Možno tam cez leto zájdem znovu.

No comments: