Skip to main content

Pohoda 2008


Po tretí krát som bol na Pohode. Tentokrát to bolo viacmenej na slepo, ale poviem vám - vyplatilo sa to ...

Už v piatok ráno som si bol istý, že ísť na Pohodu sa opäť vyplatí, keďže som nemusel vstávať do roboty :)

Cesta ubehla rýchlo a perfektne nás všetkých naladila na festivalovú náladu. Na parkovisku nás už čakalo pripravené miesto v 11. rade, už len bolo treba vybaliť a utekať do areálu.

Trochu nás ešte stihol vyplašiť Michal, ktorý si dosť zvláštnou zhodou okolností nechal lístok v Žiline, ale to by nebola Pohoda, keby sa aj tento problém nevyriešil v priebehu pol hodiny.

Kam teda ideme? Tak znela asi prvá otázka. Po nedlhej debate sme sa rozhodli pre Puding pani Elvisovej ... a oplatilo sa. Celkom poctivo sme sa vyskákali a vyspievali. Naseldovala prechádzka po areáli a objavovanie nových stanov a arén.

Poobedie sme strávili v NAY tanečnom dome - bolo celkom zaujímavé sledovať cca 200 ľudí tancovať choreografiu k pesničke Praise You od Fat boya.

Večer nasledoval kurz salsy :) a hneď po ňom koncert Mango Salseros a prakticky nácvik predtým nacvičovaných krokov.

Na hlavnej hviezde festivalu Fat Boyovi Slimovi sme sa dlho neohriali, asi aj pre strašnú tlačenicu pri hlavnom stagei, a tak sme sa šli pozrieť na Mr. Oizza a opäť sa oplatilo. Dobré sety spolu s vynikajúcimi svetelnými efektami to v O2 aréne naozaj rozpumpovali.

Druhý deň sme začali studenou sprchou. No a potom koncertom orchestra opery SND a Royal Choral Society - úžasný zážitok. Najsilnejši moment - počuť spevať britský kráľovský zbor "Aká si mi krásna ..."

Neskôr sme si posedeli pri krásnych zvukoch violončela v Devín_FM stane. Pokračovali sme do Garnier Magic Mirrors arény, kde sme si dali kávičku.

Po menšom okruhu po pódiách sme sa podvečer vybrali späť ku autu aby sme si nabrali veci na večer. Hneď po tom sme zamierili do stanu kde prebiehala "Silent disco" (pri vchode sme dostali bezdrôtové slúchatká, vo vnútri hrali dvaja DJji, a my sme si mohli vybrať toho ktorý sa nám páčil:) ). Po asi dvoch hodinách tancovania sme len horko ťažko odchádzali...

Chceli sme vidieť Richarda Mullera no po 10 minútach koncertu sme z tade radšej odišli (pre mňa bol tento koncert dosť veľkým sklamaním). Na druhej strane som však zažil úžasný koncert Audio Bullies.

Okolo polnoci som ešte videl koncert klaviristky Hiromi s jej kapelou, v ktorej hrá aj Martin Valihora. Tento koncert asi ani netreba komentovať.

Niekoľko fotiek som pridal aj do môjho slideu, avšak lepšie je Pohodu raz zažiť ako si ju sto krát pozrieť na fotkách alebo prečítať si o nej na blogoch. Verte mi.

Comments

Popular posts from this blog

Servant (Design Pattern) in Java - example

The servant design pattern - or better idiom is used to provide the functionality (methods) to some group of objects. This functionality is common for all these object and therefor should not be repeated in every of these classes.
The object, which should be served is passed to the method of servant as a parameter. All the served objects should implement common interface - in this particular example IMovable interface. Also the type of argument passed to the servand method is of type IMovable.
The servant in this example is used to move objects from one position to another. In real life application these methods should change the position of object in small steps so that the final change would look like smooth movement (animation). In my servant method, only some message are printed instead for demonstration.
IMovable interface:
package com.shimon.servant; import java.awt.Point; /** * Movable interface * @author shimon * */ public interface IMovable { public void setPosition(P…

Livigno 2017

Po niekoľkých rokoch, kedy sme skončili v lete na dovolenke niekde pri Jadrane, sme si minulý rok so Zuzkou povedali, že ďalšia dovolenka musí byť iná. K tomu sa pridal obmedzený počet dní dovolenky, ktoré sme mohli cez leto využiť. Takže sme zvažovali, či vôbec ísť k moru, a aké sú ďalšie možné varianty. Po zavrhnutí niekoľkých iných alternatív sme sa nakoniec rozhodli pre "cyklo" dovolenku v horách, a ako je zrejmé už z nadpisu, v talianskom alpskom mestečku Livigno. Zastávka v Innsbrucku Na dovolenku sme chceli využiť 2 české štátne sviatky v priebehu prvého júlového týždňa, preto sme dovolenku plánovalí od soboty do nedele. Až týždeň pred odjazdom sme si uvedomili, že by sme takto zabili celú sobotu cestovaním a tak sme si povedali, že vyrazíme už v piatok po práci a zastavíme sa v niektorom z rakúskych miest po ceste. Do úvahy pripadali asi len Salzburg a Innsbruck. Keďže Innsbruch je k Švajčiarsku (cez ktoré vedie najkratšia cesta do Livigna) najbližšie, zabookovali sm…

Hrebeňovka Nízkych Tatier za 4 dni

Nízke Tatry som ešte do nášho presunu do Žiliny a následneho sťahovania do Brna poznal z našich pohorí asi najlepšie. V dobe keď som ešte žil v Brezne ma myšlienka hrebeňovky príliš nenadchýnala, predsa len som to mal všetko za domom (takže tam môžem ísť kedykoľvek :). Ako to už ale väčšinou býva, človek si uvedomí čo mal, až keď to stratí - našťastie to nebola v tomto prípade žiadna tragická (či trvalá) strata, a tak sme sa spolu s Lukášom a Maťom rozhodli využiť tohoročné nádherné letné počasie na prechod z Telgártu na Donovaly po červenej značke a teda po hrebeni.

Kto nechce čítať ďalej a chce si pozrieť len fotky, nech pokračuje tu.


Vstávanie, cestovanie a ostrý štart Jednou z koplikovanejších otázok, bola práve otázka presunu zo Žiliny na Telgárt. Túru je potrebné začať čím skôr a preto do úvahy prichádzali len asi 2 spoje z Banskej Bystrici s prestupom v Brezne. Každopádne to pre nás znamenalo nastaviť si budík na 3:15, aby bolo reálne stihnúť autobus o pol šiestej ráno v Bystri…