Skip to main content

Silvestrovske Vyskoke Tatry 2011

Z nadpisu tohto príspevku je hneď poznař o čom asi tak bude. Zvolil som formu takej menšej foto prezentácie, aby bolo čítanie pre vás (mojich čitateľov) zaujímavejšie.
Výzdoba na Štrbskom plese
V posledných rokoch je sneh na Vianoce skôr výnimkou. Tu - na Štrbskom plese ho však je stále dost. Predsa len sme o pár sto metrov vyššie. Vianočná výzdoba perfektne dotvára zimnú atmosféru.
Lukáš na klzáku
Prvý deň sme sa celkom logicky rozhodli pre lyžovanie na Solisku. Na obed nám už však celkom aj stačilo, keďže ľudí na svahu stále pribúdalo a ani jeho kvalita nebolo najlepšia.
Po návrate z lyžovačky a výdatnom obede sa začalo prvé kolo spoločenských hier. Za pár hodín nás už ale omrzelo sedieť vnútri a keďže ešte nebolo vôbec neskoro, rozhodli sme sa pre ďalšiu prechádzku okolo Štrbského plesa. V dobrej nálade a posilnení pár pohárikmi vína sme všetci naklusali do tamojšej Jednoty len s jedným cieľom - nakúpiť lopáre a klzáky. Musím povedať, že lepší nápad sme ani nemohli mať. Na lopari sme zišli hádam každý kopček na Štrbskom plese. Jediné čo ma mrzí je Kinder čokoláda, ktorú Lukáš vytratil pravdepodobne pri tomto zjazde.
Pri chate pri zelenom plese
Čo by to bol za pobyt vo Vysokých Tatrách bez nejakej tej turistiky. Priznám sa, že na zimnej túre v Tatrách som nebol už roky. A tak sme si vybrali dôverne známu chatu pri Zelenom plese. Prirovnať sa to dalo k takej dlhšej zimnej prechádzke, pretože chodník bol krásne ušlapaný a na konci nás čakala vyhriata chata a teplá fazuľová polievka s bylinkovým čajom. Vyditeľnosť nás príliš nepotešila, keďže počas celého výletu snežilo. V diaľke sa však dali rozoznať Belianske Tatry a majestátne štíty nad Zeleným plesom.
Silvestrovský ohňostroj
Človek by si povedal: "Som v TANAPe, tu bude asi ohňostroj zakázany." Ale kďeže. Ohňostroj na Štrbskom plese by sa dal kľudne prirovnať k tomu v hociktorom krajskom meste. Pri veľmi jasnom počasí a horskom prostredí bola atmosféra nádherná, aj keď lesná stráž mi asi za pravdu nedá. Nuž veľké hotely asi chceli potešiť svojich návštevníkov.

Otváranie šampanského

Comments

Popular posts from this blog

Servant (Design Pattern) in Java - example

The servant design pattern - or better idiom is used to provide the functionality (methods) to some group of objects. This functionality is common for all these object and therefor should not be repeated in every of these classes. The object, which should be served is passed to the method of servant as a parameter. All the served objects should implement common interface - in this particular example IMovable interface. Also the type of argument passed to the servand method is of type IMovable . The servant in this example is used to move objects from one position to another. In real life application these methods should change the position of object in small steps so that the final change would look like smooth movement (animation). In my servant method, only some message are printed instead for demonstration. IMovable interface: package com.shimon.servant; import java.awt.Point; /** * Movable interface * @author shimon * */ public interface IMovable { public void setPos

Java Crate (design pattern/idiom) example

Another example, based on example explained in the book "Navrhove vzory" (Design patterns) from Rudolf Pecionvsky . I have re-made this example just to somehow get more familiar with this design pattern (or better idiom). The "crate" is used to store the set/list of object in one place, so that the moving (passing) these objects is easier. The example from the book is very easy, and helps to understand, how this design pattern could be applied to som very usefull application (e.g. day planner) Code example: package com.sim.crate.common; import java.util.ArrayList; import java.util.List; import java.util.ListIterator; /** * The Day Plan class demonstrates the usage of crate to create simple day plan, with items that do not collide. * @author shimon * */ public class DayPlan { private final List actions = new ArrayList (); /** * Tries to add an item to the day plan with entered start, end time and duration. Returns true, if * the try was successf

Hrebeňovka Nízkych Tatier za 4 dni

Nízke Tatry som ešte do nášho presunu do Žiliny a následneho sťahovania do Brna poznal z našich pohorí asi najlepšie. V dobe keď som ešte žil v Brezne ma myšlienka hrebeňovky príliš nenadchýnala, predsa len som to mal všetko za domom (takže tam môžem ísť kedykoľvek :). Ako to už ale väčšinou býva, človek si uvedomí čo mal, až keď to stratí - našťastie to nebola v tomto prípade žiadna tragická (či trvalá) strata, a tak sme sa spolu s Lukášom a Maťom rozhodli využiť tohoročné nádherné letné počasie na prechod z Telgártu na Donovaly po červenej značke a teda po hrebeni. Kto nechce čítať ďalej a chce si pozrieť len fotky, nech pokračuje tu .   Vstávanie, cestovanie a ostrý štart Jednou z koplikovanejších otázok, bola práve otázka presunu zo Žiliny na Telgárt. Túru je potrebné začať čím skôr a preto do úvahy prichádzali len asi 2 spoje z Banskej Bystrici s prestupom v Brezne. Každopádne to pre nás znamenalo nastaviť si budík na 3:15, aby bolo reálne stihnúť autobus o pol šie